Vishay/Dale TNPW12061K00BEEN
TNPW12061K00BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K00BEEN
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K00BEEN.pdf
Availability of TNPW12061K00BEEN
QUANTITY
TNPW12061K00BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K00BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K00BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K00BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K00BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K00BEEN Details Description
Related parts for TNPW12061K00BEEN
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MAXI LATCH HSG .125X.125CC DR datasheet.pdf
RES SMD 388 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 70A DO5 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE RECT GPP 1A 600V DO-204AL datasheet.pdf
4700UF 420V 76X114MM 85C 2000H datasheet.pdf