Vishay/Dale TNPW12061K02BETA
TNPW12061K02BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K02BETA
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K02BETA.pdf
Availability of TNPW12061K02BETA
QUANTITY
TNPW12061K02BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K02BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K02BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K02BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K02BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K02BETA Details Description
Related parts for TNPW12061K02BETA
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6WSON datasheet.pdf
IC VIDEO FILTER SELECT 32-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 36DIP 0.3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf