Vishay/Dale TNPW12061K45BEEA
TNPW12061K45BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K45BEEA
Brief Description
RES SMD 1.45K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K45BEEA.pdf
Availability of TNPW12061K45BEEA
QUANTITY
TNPW12061K45BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K45BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K45BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K45BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K45BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K45BEEA Details Description
Related parts for TNPW12061K45BEEA
IC 1-OF-2 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FILTER SAW 881.5MHZ CDMA SMD datasheet.pdf
ELECTRODE LOCK NUT 6-INSCRIPTION datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS SMT GOLD datasheet.pdf