Vishay/Dale TNPW12061K62BETA
TNPW12061K62BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K62BETA
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K62BETA.pdf
Availability of TNPW12061K62BETA
QUANTITY
TNPW12061K62BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K62BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K62BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K62BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K62BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K62BETA Details Description
Related parts for TNPW12061K62BETA
CONN PIN 24-28AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
HDC-C-HD-BM0.14-0.37 GLD 100/PK datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 3MM 900NM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf