Vishay/Dale TNPW12061K87BETA
TNPW12061K87BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K87BETA
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K87BETA.pdf
Availability of TNPW12061K87BETA
QUANTITY
TNPW12061K87BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K87BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K87BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K87BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K87BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K87BETA Details Description
Related parts for TNPW12061K87BETA
CONN IDC 13POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .186" .113"L datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC 2824 datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
V BASIC SW HDW PACKET RIVET datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V JB 2220 datasheet.pdf
D4F-202-1R datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM SMD datasheet.pdf