Vishay/Dale TNPW12061M02BETA
TNPW12061M02BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M02BETA
Brief Description
RES SMD 1.02M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M02BETA.pdf
Availability of TNPW12061M02BETA
QUANTITY
TNPW12061M02BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M02BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M02BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M02BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M02BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M02BETA Details Description
Related parts for TNPW12061M02BETA
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .250" datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS TIN PCB datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 4DIP T/H datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A ITO220AB datasheet.pdf
IC 250MHZ - 4GHZ VAR ATTEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 499 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf