Vishay/Dale TNPW12061M80BETA
TNPW12061M80BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M80BETA
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M80BETA.pdf
Availability of TNPW12061M80BETA
QUANTITY
TNPW12061M80BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M80BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M80BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M80BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M80BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M80BETA Details Description
Related parts for TNPW12061M80BETA
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
BIT SPADE 1 1/2" datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf