Vishay/Dale TNPW120623R7BEEA
TNPW120623R7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120623R7BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120623R7BEEA.pdf
Availability of TNPW120623R7BEEA
QUANTITY
TNPW120623R7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120623R7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120623R7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120623R7BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120623R7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120623R7BEEA Details Description
Related parts for TNPW120623R7BEEA
CONN PLUG 66POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 56K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR RA STB 5X6 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/.125 CLIP TIN datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf