Vishay/Dale TNPW120626R1BETA
TNPW120626R1BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120626R1BETA
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120626R1BETA.pdf
Availability of TNPW120626R1BETA
QUANTITY
TNPW120626R1BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120626R1BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120626R1BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120626R1BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120626R1BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120626R1BETA Details Description
Related parts for TNPW120626R1BETA
IC DAC QUAD +5V LP 10BIT 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RIGHT-ANGLE DIP SWITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
SS CODEC 24BIT 96KHZ 28PIN SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 9MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A datasheet.pdf