Vishay/Dale TNPW120626R7BETA
TNPW120626R7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120626R7BETA
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120626R7BETA.pdf
Availability of TNPW120626R7BETA
QUANTITY
TNPW120626R7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120626R7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120626R7BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120626R7BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120626R7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120626R7BETA Details Description
Related parts for TNPW120626R7BETA
REGULATOR 5.6V 1A SMD CU-HS datasheet.pdf
IC REGISTER PIPO 8BIT 20-TSSOP datasheet.pdf
PILOT LIGHT 6VDC LED SQUARE GRN datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RETAINER DUAL ROW 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf