Vishay/Dale TNPW120627R0BETA
TNPW120627R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120627R0BETA
Brief Description
RES SMD 27 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120627R0BETA.pdf
Availability of TNPW120627R0BETA
QUANTITY
TNPW120627R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120627R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120627R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120627R0BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120627R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120627R0BETA Details Description
Related parts for TNPW120627R0BETA
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC PLL WAN EBU SGL 68-VFQFPN datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED RA 5MM 590NM YLW YLW DIFF datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT 4X2SON datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf