Vishay/Dale TNPW1206280KBEEN
TNPW1206280KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206280KBEEN
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206280KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206280KBEEN
QUANTITY
TNPW1206280KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206280KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206280KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206280KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206280KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206280KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206280KBEEN
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 100V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 170A TO-3P datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SENSOR ROTARY POSITION 8SOIC datasheet.pdf
IC DUAL POWER SWITCH 500MA 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF U2J RADIAL datasheet.pdf