Vishay/Dale TNPW12062K05BETA
TNPW12062K05BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12062K05BETA
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12062K05BETA.pdf
Availability of TNPW12062K05BETA
QUANTITY
TNPW12062K05BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12062K05BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12062K05BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12062K05BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12062K05BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12062K05BETA Details Description
Related parts for TNPW12062K05BETA
IC NVSRAM 2MBIT 70NS 40EDIP datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
TERM WQV SCRW JUMPER PW GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 65MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf