Vishay/Dale TNPW120631K6BEEN
TNPW120631K6BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120631K6BEEN
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120631K6BEEN.pdf
Availability of TNPW120631K6BEEN
QUANTITY
TNPW120631K6BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120631K6BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120631K6BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120631K6BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120631K6BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120631K6BEEN Details Description
Related parts for TNPW120631K6BEEN
RES ARRAY 15 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 2.4K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 30K OHM 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 698 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf