Vishay/Dale TNPW120633K2BEEA
TNPW120633K2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120633K2BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120633K2BEEA.pdf
Availability of TNPW120633K2BEEA
QUANTITY
TNPW120633K2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120633K2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120633K2BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120633K2BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120633K2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120633K2BEEA Details Description
Related parts for TNPW120633K2BEEA
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 25V X7R 0504 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 34.02VC P600 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf