Vishay/Dale TNPW120633K2BETA
TNPW120633K2BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120633K2BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120633K2BETA.pdf
Availability of TNPW120633K2BETA
QUANTITY
TNPW120633K2BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120633K2BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120633K2BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120633K2BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120633K2BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120633K2BETA Details Description
Related parts for TNPW120633K2BETA
CONVERTER DC/DC 12V 120W OUT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 80MHZ 8USON datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SCR 1600V 3200A K-PUK datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
BOARD SHIELD .100" X 12" X 12" datasheet.pdf