Vishay/Dale TNPW120633R2BEEA
TNPW120633R2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120633R2BEEA
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120633R2BEEA.pdf
Availability of TNPW120633R2BEEA
QUANTITY
TNPW120633R2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120633R2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120633R2BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120633R2BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120633R2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120633R2BEEA Details Description
Related parts for TNPW120633R2BEEA
IC REG CTRLR BUCK ISO 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SMD GOLD datasheet.pdf
CCS LED-LINE LITE 900MM RED-HI datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC SGL SCHMITT BUFFER SOT25 datasheet.pdf
CAP FILM 870UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RECEIVER 1 COIL datasheet.pdf
IC LINKSWITCH 104W 135W 7ESIP datasheet.pdf