Vishay/Dale TNPW1206340RBEEA
TNPW1206340RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206340RBEEA
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206340RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206340RBEEA
QUANTITY
TNPW1206340RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206340RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206340RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206340RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206340RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206340RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206340RBEEA
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 5.5" datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
OSC XO 35.328MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf