Vishay/Dale TNPW120635K7BEEA
TNPW120635K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120635K7BEEA
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120635K7BEEA.pdf
Availability of TNPW120635K7BEEA
QUANTITY
TNPW120635K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120635K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120635K7BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120635K7BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120635K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120635K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW120635K7BEEA
CONN SPLICE PARA 10-12 AWG P-GRP datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 10-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 SQ WW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 9NS 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A MCPH3 datasheet.pdf