Vishay/Dale TNPW120639K2BEEN
TNPW120639K2BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120639K2BEEN
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120639K2BEEN.pdf
Availability of TNPW120639K2BEEN
QUANTITY
TNPW120639K2BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120639K2BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120639K2BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120639K2BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120639K2BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120639K2BEEN Details Description
Related parts for TNPW120639K2BEEN
IC CTRLR HOTSWAP TIMEOUT 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS FMALE CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 15QFN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 9POS datasheet.pdf
2C/18 7/26BC UNSH CMR/CL3R datasheet.pdf
ANT CABLE ASSY 1.13MM X 182MM datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION LUGS datasheet.pdf
JT 6C 6#22M SKT RECP datasheet.pdf
Multiformat 216 MHz Video Encoder with Six NSV 12-Bit DACs IC datasheet.pdf