Vishay/Dale TNPW120639R0BEEA
TNPW120639R0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120639R0BEEA
Brief Description
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120639R0BEEA.pdf
Availability of TNPW120639R0BEEA
QUANTITY
TNPW120639R0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120639R0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120639R0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120639R0BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120639R0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120639R0BEEA Details Description
Related parts for TNPW120639R0BEEA
TRANS NPN 400V 0.07A TO-92L datasheet.pdf
SOCKET TORX TR T20S 1.65" datasheet.pdf
IC MUX DIFF 2:1 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 12X2X5" 6A CRS datasheet.pdf