Vishay/Dale TNPW12063K01BEEN
TNPW12063K01BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12063K01BEEN
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12063K01BEEN.pdf
Availability of TNPW12063K01BEEN
QUANTITY
TNPW12063K01BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12063K01BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12063K01BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12063K01BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12063K01BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12063K01BEEN Details Description
Related parts for TNPW12063K01BEEN
CONN HEADER 3POS STR .100 TIN datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 1024CPR 1/4" datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AMP MF MK II ASS'Y/AR 8POS datasheet.pdf
FASTENER datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
22000UF 16V 19.05X79.38 85C AXI datasheet.pdf