Vishay/Dale TNPW12063K90BETA
TNPW12063K90BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12063K90BETA
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12063K90BETA.pdf
Availability of TNPW12063K90BETA
QUANTITY
TNPW12063K90BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12063K90BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12063K90BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12063K90BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12063K90BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12063K90BETA Details Description
Related parts for TNPW12063K90BETA
FIXED IND 4.7UH 125MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 26POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RND STNDFF 10-32 STEATITE 1-1/4" datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT PIN datasheet.pdf