Vishay/Dale TNPW120643R0BETA
TNPW120643R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120643R0BETA
Brief Description
RES SMD 43 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120643R0BETA.pdf
Availability of TNPW120643R0BETA
QUANTITY
TNPW120643R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120643R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120643R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120643R0BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120643R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120643R0BETA Details Description
Related parts for TNPW120643R0BETA
RES 1.6K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 22 BLACK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
IC MPU SITARA 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf