Vishay/Dale TNPW120645R3BEEA
TNPW120645R3BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120645R3BEEA
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120645R3BEEA.pdf
Availability of TNPW120645R3BEEA
QUANTITY
TNPW120645R3BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120645R3BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120645R3BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120645R3BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120645R3BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120645R3BEEA Details Description
Related parts for TNPW120645R3BEEA
FIXED IND 82UH 66MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
TXRX USB 900MHZ 200MW W/ANTENNA datasheet.pdf
LENS BOOM REFLECTOR SMOOTH SPOT datasheet.pdf
DEV KIT TRC105 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HELACON PLUS YELLOW 500BG datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf