Vishay/Dale TNPW120647K5BEEN
TNPW120647K5BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120647K5BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120647K5BEEN.pdf
Availability of TNPW120647K5BEEN
QUANTITY
TNPW120647K5BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120647K5BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120647K5BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120647K5BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120647K5BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120647K5BEEN Details Description
Related parts for TNPW120647K5BEEN
IC FLASH 512KBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 16V 01005 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf