Vishay/Dale TNPW120647K5BETA
TNPW120647K5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120647K5BETA
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120647K5BETA.pdf
Availability of TNPW120647K5BETA
QUANTITY
TNPW120647K5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120647K5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120647K5BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120647K5BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120647K5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120647K5BETA Details Description
Related parts for TNPW120647K5BETA
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 80POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR THE LM20323 datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 176BGA datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5000K WHT SMD datasheet.pdf
KIT CIRCUIT DIRECTORY CARD & SLE datasheet.pdf
CMOS 80 MHz, Triple 10-Bit Video DACs IC datasheet.pdf