Vishay/Dale TNPW1206510KBEEA
TNPW1206510KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206510KBEEA
Brief Description
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206510KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206510KBEEA
QUANTITY
TNPW1206510KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206510KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206510KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206510KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206510KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206510KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206510KBEEA
DIODE ZENER 33V 1W PMDS datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MALE PLUG 6+PE SOLDR SILVR datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 2.4V SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf