Vishay/Dale TNPW120657K0BEEA
TNPW120657K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120657K0BEEA
Brief Description
RES SMD 57K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120657K0BEEA.pdf
Availability of TNPW120657K0BEEA
QUANTITY
TNPW120657K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120657K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120657K0BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120657K0BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120657K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120657K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW120657K0BEEA
POST BIND STRIP 3"L GL EPOXY datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 32LFCSP datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf