Vishay/Dale TNPW1206649RBEEA
TNPW1206649RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206649RBEEA
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206649RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206649RBEEA
QUANTITY
TNPW1206649RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206649RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206649RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206649RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206649RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206649RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206649RBEEA
IC SWITCH DUAL SPST 16DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 51A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FEMALE CONTACT 26-30 AWG datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
RES SMD 200M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf