Vishay/Dale TNPW12066K65BEEA
TNPW12066K65BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12066K65BEEA
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12066K65BEEA.pdf
Availability of TNPW12066K65BEEA
QUANTITY
TNPW12066K65BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12066K65BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12066K65BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12066K65BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12066K65BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12066K65BEEA Details Description
Related parts for TNPW12066K65BEEA
LED 7-SEG DUAL CA RED RHDP .56" datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 25UF 100V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/2V 10DFN datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 9A 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf