Vishay/Dale TNPW12066K65BEEN
TNPW12066K65BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12066K65BEEN
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12066K65BEEN.pdf
Availability of TNPW12066K65BEEN
QUANTITY
TNPW12066K65BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12066K65BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12066K65BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12066K65BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12066K65BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12066K65BEEN Details Description
Related parts for TNPW12066K65BEEN
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 26V SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED CREE BRD XML RGBW datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf