Vishay/Dale TNPW1206715KBEEA
TNPW1206715KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206715KBEEA
Brief Description
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206715KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206715KBEEA
QUANTITY
TNPW1206715KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206715KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206715KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206715KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206715KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206715KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206715KBEEA
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1/4" datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 57.6MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 300MA 30V datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS VERT PANEL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 36 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-19 datasheet.pdf
COPPER IN-LINE REDUCING SPLI datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf