Vishay/Dale TNPW120671K5BETA
TNPW120671K5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120671K5BETA
Brief Description
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120671K5BETA.pdf
Availability of TNPW120671K5BETA
QUANTITY
TNPW120671K5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120671K5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120671K5BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120671K5BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120671K5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120671K5BETA Details Description
Related parts for TNPW120671K5BETA
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 3.3A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1.5MM VERT SMD datasheet.pdf
123 METRAL 5R STR HDR SG PF datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3/4W 2015 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .590 datasheet.pdf