Vishay/Dale TNPW1206750KBEEA
TNPW1206750KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206750KBEEA
Brief Description
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206750KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206750KBEEA
QUANTITY
TNPW1206750KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206750KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206750KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206750KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206750KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206750KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206750KBEEA
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 82MH 20MA 212 OHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 20.5"L X 16.72"W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE 75A NEMA9 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
SR BTS CB PCP 7 ASY CV datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf