Vishay/Dale TNPW1206787KBETA
TNPW1206787KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206787KBETA
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206787KBETA.pdf
Availability of TNPW1206787KBETA
QUANTITY
TNPW1206787KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206787KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206787KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206787KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206787KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206787KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206787KBETA
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf