Vishay/Dale TNPW1206806KBEEA
TNPW1206806KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206806KBEEA
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206806KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206806KBEEA
QUANTITY
TNPW1206806KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206806KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206806KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206806KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206806KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206806KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206806KBEEA
SENSOR 750PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 300MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 3POS 12" 16/1 PVC datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
ACCY LENS 3MM T-1 PANEL MNT LED datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 BRASS 55MM datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf