Vishay/Dale TNPW120680R6BEEA
TNPW120680R6BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120680R6BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120680R6BEEA.pdf
Availability of TNPW120680R6BEEA
QUANTITY
TNPW120680R6BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120680R6BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120680R6BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120680R6BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120680R6BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120680R6BEEA Details Description
Related parts for TNPW120680R6BEEA
HOOK&LOOP TAKTY .33"18# BLU 15' datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 25.5X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/05/90 3.5SN BK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMB datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A 8WSON datasheet.pdf