Vishay/Dale TNPW1206866KBEEN
TNPW1206866KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206866KBEEN
Brief Description
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206866KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206866KBEEN
QUANTITY
TNPW1206866KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206866KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206866KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206866KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206866KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206866KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206866KBEEN
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 W/3VLOGIC 28DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 775MA 140 MOHM datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN LINKSWITCH-PL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS 3.5MM datasheet.pdf