Vishay/Dale TNPW120690K9BEEN
TNPW120690K9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120690K9BEEN
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120690K9BEEN.pdf
Availability of TNPW120690K9BEEN
QUANTITY
TNPW120690K9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120690K9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120690K9BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)