Vishay/Dale TNPW1206910KBEEA
TNPW1206910KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206910KBEEA
Brief Description
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206910KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206910KBEEA
QUANTITY
TNPW1206910KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206910KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206910KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206910KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206910KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206910KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206910KBEEA
IC SNGL DIFF COMPARATOR SOT23-5 datasheet.pdf
IGBT MODULE NPT DUAL SP6 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf