Vishay/Dale TNPW1206910RBETA
TNPW1206910RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206910RBETA
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206910RBETA.pdf
Availability of TNPW1206910RBETA
QUANTITY
TNPW1206910RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206910RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206910RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206910RBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206910RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206910RBETA Details Description
Related parts for TNPW1206910RBETA
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF RED .201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 626K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf