Vishay/Dale TNPW1210100KBETA
TNPW1210100KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210100KBETA
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210100KBETA.pdf
Availability of TNPW1210100KBETA
QUANTITY
TNPW1210100KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210100KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210100KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210100KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210100KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210100KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210100KBETA
RES ARRAY 5 RES 470K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO VM 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 316 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
26500 24C 24#20 SKT PLUG WC datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 220UF 12 MOHM datasheet.pdf