Vishay/Dale TNPW1210107RBEEN
TNPW1210107RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210107RBEEN
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210107RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210107RBEEN
QUANTITY
TNPW1210107RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210107RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210107RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210107RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210107RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210107RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210107RBEEN
CONN HEADR BRKWAY .100 15POS STR datasheet.pdf
MODEM RF 900MHZ USB 38.4KBPS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT DUAL ENTRY 16POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
3-ROW FEMALE SMALL BORE CONN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf