Vishay/Dale TNPW121010K0BEEA
TNPW121010K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121010K0BEEA
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121010K0BEEA.pdf
Availability of TNPW121010K0BEEA
QUANTITY
TNPW121010K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121010K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121010K0BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121010K0BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121010K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121010K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW121010K0BEEA
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 15 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
DONUTS - 1" OD X 13/32" ID,PK 28 datasheet.pdf
RES 138K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 400VDC datasheet.pdf