Vishay/Dale TNPW121011K3BEEN
TNPW121011K3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121011K3BEEN
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121011K3BEEN.pdf
Availability of TNPW121011K3BEEN
QUANTITY
TNPW121011K3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121011K3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121011K3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121011K3BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121011K3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121011K3BEEN Details Description
Related parts for TNPW121011K3BEEN
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ORBITAL DISC 6" X NH A FIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE RECT 1200V 10A D2PAK datasheet.pdf