Vishay/Dale TNPW1210121RBEEA
TNPW1210121RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210121RBEEA
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210121RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210121RBEEA
QUANTITY
TNPW1210121RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210121RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210121RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210121RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210121RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210121RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210121RBEEA
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ1 0.98" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf