Vishay/Dale TNPW121012K7BEEA
TNPW121012K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121012K7BEEA
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121012K7BEEA.pdf
Availability of TNPW121012K7BEEA
QUANTITY
TNPW121012K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121012K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121012K7BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121012K7BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121012K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121012K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW121012K7BEEA
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SNSW 10A SCRW PLAIN70520100 datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 85/54 K MC SP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro AB 5 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf