Vishay/Dale TNPW1210133KBETA
TNPW1210133KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210133KBETA
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210133KBETA.pdf
Availability of TNPW1210133KBETA
QUANTITY
TNPW1210133KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210133KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210133KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210133KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210133KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210133KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210133KBETA
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DIFF DVR/RCVR DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES 866K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf