Vishay/Dale TNPW121013K3BEEN
TNPW121013K3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121013K3BEEN
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121013K3BEEN.pdf
Availability of TNPW121013K3BEEN
QUANTITY
TNPW121013K3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121013K3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121013K3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121013K3BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121013K3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121013K3BEEN Details Description
Related parts for TNPW121013K3BEEN
JUMPER-H9992TR/A3047Y/H9992TR 2" datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS + 3PWR TYPE M datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 853MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf